Yaz Mevsiminde Bebek Bakımı

Güneşli günlerin ve yıldızlı gecelerin parlak mevsimi olan yaz neredeyse geldi!

Çocuklarınızın zamanının çoğunu dışarıda oyun oynayarak geçirdikleri yılın en güzel ayları. Ancak kavurucu sıcaklar, küçüklerinizin uzun yaz günlerinin tadını çıkarmasını zorlaştırabilir. Özellikle bebeğinizin hassas cildi bu dönemde ekstra özel bakıma ve korumaya ihtiyaç duyar.

Svellä® Emzirme Yastığı ile konforlu bir emzirme deneyimi!

Dehidrasyondan Kaçının

Yazın susuz kalmamak, vücudun sıvı ihtiyacını sürekli karşılamak kesinlikle çok önemlidir. Bebeğinize bol sıvı tükettirseniz bile bebeğin cildini dışarıda nemli tutmak da aynı derecede önemlidir. Bebeğinizde cilt kuruluğunu önlemek için bebeğinize banyo yaptırdıktan sonra cildini nazikçe kurulayın ve ardından yumuşak bir bebek nemlendiricisiyle tatlı cildine masaj yapın. Nemlendirici Losyonlar ve Bebek kremleri, yazın bebek cildi için mükemmel olan nazik, hipoalerjenik ürünlerdir!

Bebeğiniz altı aylık olana kadar suya ihtiyacı yoktur. Anne sütü yeterince su içerir ve ayrıca bebeğinizin bağışıklığını güçlendirmeye ve susuz kalmamalarına yardımcı olur. Anne sütü ayrıca bebeğinize yeterli hidrasyon sağlar. Susuz kalmayı önlemek için bu süre zarfında kendi su alımınızı da dikkat etmeyi unutmayın.

Pamuklu ve İnce Kıyafetler

Güneşli günlerde pamuklu giysiler tercih edilmelidir. Ufaklıklarınızı serin ve neşeli kalmalarına yardımcı olmak için açık renkli pamuklarla giydirin böylece kıyafetler hem güneş ışınlarını yansıtacak hem de terlemeyi en aza indirmek için ideal olacaktır. 

Cilt Alerjilerine Dikkat Edin

Deri döküntüleri veya enfeksiyonlar bebeğinizi huysuz ve rahatsız edebilir. Bebeğiniz için oldukça rahatsız edici olabileceğinden cilt enfeksiyonu belirtileri görürseniz çocuk doktorunuza danışın. Bununla birlikte, sık görülen pişik evde bebek bezi kremi kullanılarak tedavi edilebilir. Bebeğinizin cildinin nefes almasına izin verin ve her gün kısa bir süreliğine bezsiz kalmasına izin verin. Bebeğinizin hassas cildi için tamamen toksik olmayan ve güvenli olduğu için bebeğinize organik pamuklu giysiler giydirin.

Banyo süresini kısaltın

Yürümeye başlayan çocuğunuzu yazın bile ılık suda yıkamanız önerilir, ancak cildinin kurumasını önlemek için banyoları daha kısa yapmaya çalışın. Bebeğinizi suya koymadan önce bileğinizin iç kısmıyla su sıcaklığını kontrol edin. İdeal su sıcaklığı 37 derecedir. 

Sakinleştirici masaj yağı ile banyo sonrası rutininize devam edin. Günlük masaj bebeğinizin kan dolaşımını iyileştirir.

Hafif ev yapımı yiyecekleri tercih edin

Yaz döneminde, yağlı veya kalorisi zengin yiyecekler çok uygun değildir. Yemekleri hafif tutun. Yürümeye başlayan çocuğunuzu çok fazla buzlu şeker, dondurma veya gazlı içeceklerle arasına mesafe koyabilirsiniz. 

Altı ayın altındaki bebekler için süt alım sıklığını artırın. Bebeğinizi besliyorsanız, düzenli bir süt akışı için yeterli sıvı alımınız da olmalıdır. Bu küçük şeyler sizin ve bebeğinizin gün boyu sakin ve neşeli kalmasına yardımcı olacaktır.

Hiçbir Bez Bebeği Mutlu Etmez

Evet, çocuk bezleri herhangi bir kazayı ve dağınıklığı önlemeye yardımcı olarak temizliği kolaylaştırır ancak bebeğinizin bakım rutininde biraz bezsiz zaman geçirmesini sağlamak çok önemlidir. Bu durum küçük kazalara sebep olabilir ancak bebeğiniz çok daha mutlu ve rahat olacak, yerde yürüyecek ve yuvarlanacak ve bu bezsiz zamanın tadını çıkaracaktır. Ayrıca ciltlerinin nefes almasına yardımcı olur, kızarıklıkları ve cilt enfeksiyonlarını uzak tutar.