MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

1. Taraflar:

İş bu sözleşme aşağıdaki taraflar arasında ve belirtilen hususlar çerçevesinde, burada yazılı olan koşulları kabul ettiklerini, sorumlulukları bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. 

a. Satıcıya İlişkin Bilgiler:

Satıcı İsim/Unvanı : Conversion Dijital İnt. Pazarlama Reklamcilik Daniş. Bilişim Tic. San. Ltd. Şti.
Satıcının Adresi : Sun Plaza Maslak mah. Bilim sok. No:5 B Blok -4. Kat Maslak 34398
Satıcının Telefonu : 0212 243 53 03
Satıcı e-Posta Adresi : destek@hippihippo.com
Satıcı Web Adresi : hippihippo.com

b. Alıcıya İlişkin Bilgiler:

Adı Soyadı / Ünvanı : (Sipariş Belgesine Yazılır)                                                                 
Teslimat Adresi : (Sipariş Belgesine Yazılır)
Telefon : (Sipariş Belgesine Yazılır)
E-posta Adresi : (Sipariş Belgesine Yazılır)

2. Sorumluluklar:

İşbu sözleşme ile taraflar; 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelikten kaynaklanan yükümlülük ve sorumlulukları bildiklerini ve anladıklarını peşinen kabul ve beyan ederler.

İşbu sözleşme ile, ALICI sözleşme konusu siparişini vererek onaylaması durumunda, sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder. SATICI tarafından belirli limitlerin üstündeki siparişlerde kargo ücreti SATICI tarafından ödenir ve bu sipariş verme anında belirtilir.

3. Satış Fiyatları:

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar, ürünlerin perakende satış fiyatıdır. Web sitesi üzerinde ilan edilen ve yayınlanan fiyatlar, indirimler ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilinceye kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

4. Ödeme Şekli:

Ürün bedelinin ödeme şekli, banka havalesi, EFT veya kredi kartı ile ödeme yöntemleri ile yapılabilir.

5. Web Site Güvenliği:

SATICI’nın web sitesi SSL güvenlik sertifikası ile korunmaktadır ve kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde web sistemimizde saklanmamaktadır. Alışverişe başlamadan önce tarayıcının adres bölümündeki web site adresinin doğru olarak görüntülendiğinin (https://www.hippihippo.com/) ALICI tarafından kontrolü gereklidir.

6. Mal veya Hizmetin Teslimatı ve Zamanı:

Siparişi alınan ve ödeme işlemi tamamlanan ürünler, mücbir sebepler olmadıkça, mümkün olan en kısa sürede kargoya teslim edilmesi gerekir. Ancak bu süre hiçbir şekilde 30 günü geçemez. Böyle bir durumda veya ürünün temininde yaşanan sorunlar oluşursa, ürün için ödenmiş olan toplam bedel, alıcıya iade edilecektir.

Kargo ile teslimatlarda, ALICI kendisine gönderilen ürün ve paketin sağlam olarak kendisine teslim edildiğini kontrol edecektir. Yırtılmış veya hasar görmüş paketlerde tutanak tutulmasını talep edecektir.

7. Cayma ve İade Hakkı:

ALICI, niteliği itibariyle ambalajı açılmamış, niteliği bozulmamış ve SATICI’nın web sitesi üzerinden sipariş etmiş ve almış olduğu ürünleri kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkını kullanmak isteyen ALICI, bu süre içinde SATICI’ya e-posta ile yazılı olarak bildirimde bulunması zorunludur.

8. Yetkili Mahkeme:

İşbu sözleşmeden doğabilecek uyuşmazlıklarda şikayet ve itirazlar, Ticaret Bakanlığında her yıl belirlenen parasal sınırlar ve süreler içerisinde Tüketici Hakem Heyetleri, limit üstü uyuşmazlıklarda ise İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.

İşbu sözleşme toplam 8 (Sekiz) maddeden oluşmaktadır. Her iki taraf bu sözleşmedeki maddeleri anlamış ve kabul ettiklerini beyan etmişlerdir.