Diş Çıkaran Bebekleri Ne Rahatlatır?

Diş çıkarma, bebeğiniz için çok ızdıraplı bir dönem olabilir. Bazı bebekler sadece hafif semptomlarla karşılaşsa da diğerleri çok acı çekebilir ve bebeğinizin acı çektiğini görmek çok zordur. Neyse ki acılarını yatıştırmanın birçok yolu var. İşte bebeğinizin diş çıkardığını fark etmenin yolu ve faydalı olabilecek bazı rahatlatma yöntemleri.

  1. Soğuk meyveler

Bebeğiniz katı gıdalara geçtiyse, şeftali ya da muz püresi gibi soğuk atıştırmalıklar hassas diş etleri için rahatlatıcı olabilir. Boğulma riskini önlemek için bunları bir meyve filesine doldurun ve bebeğinizin yalamasını veya emmesini kolaylaştırın. Ancak bunu yaparken bebeğinizin bazı besinlere karşı alerjisi olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

Svellä® Emzirme Yastığı ile konforlu bir emzirme deneyimi!

  1. Diş çıkarma takıları

Silikon diş çıkarma kolyeleri işinizi görebilir. Böylece kolyeler hem düşmez hem de bebeğinizin diş etlerini kaşımasına kolaylık sağlar.

  1. Soğuk metal kaşık

Bazen en etkili çözümler en basit olanlardır. Normal bir çay kaşığı alın ve buzdolabına koyun. Soğuduğunda kaşığın sırtıyla bebeğinizin diş etlerine hafifçe masaj yapın.

  1. Papatya

Papatya çayı yapın ve buz kalıplarında dondurun. Müslin bezine donmuş bir çay küpü koyun ve sıkıca bağlayın. Bebeğiniz bezi kemirebilir ve küp eridikçe papatyadan faydalanabilir.

Doğal tentür kullanabilirsiniz. Diş çıkarma ağrısını yatıştırmak için parmağınıza bir veya iki damla damlatıp bebeğinizin diş etlerine sürtebilirsiniz.

  1. Bebeğinize çiğneyecek bir şeyler verin

Bebeğin çiğneyerek diş etlerini kaşıyabileceği, özellikle soğuk (soğuk bir muz veya havuç, lastik bir diş halkası vs) şeyler verilebilir. Bebeğinize çiğnemesi için bir şey verdiğiniz zaman akciğerlerine kaçırmaması için mutlaka yanında bulunun ve oturur pozisyonda olmasını sağlayın.

  1. Ağrı kesiciler

Doktor onayıyla ağrı kesici şuruplar kullanabilirsiniz. Ağrının azalması için diş jellerini de kullanabilirsiniz. Fakat bu diş jelleri çocuklar tarafından yutulabilir.