Bebeklerinizin Cildine Sürmemeniz Gereken Ürünler

Bebeğinizi dış faktörlerden gelebilecek zararlı şeylerden korumak istediğinizi biliyoruz. Bunu yaparken de bir takım cilt kremleri, losyonlar kullanıyor olabilirsiniz. Bilmeniz gereken şey ise bebeklerde bu tür ürünler bebeğinize dışarıdan gelecek şeylerden daha çok zarar verme ihtimali var.

Peki bu ürünler hangileri? 

Svellä® Emzirme Yastığı ile konforlu bir emzirme deneyimi!

  • Güneş Kremleri

Bebeğinizi en çok korumak istediğiniz dış etken büyük ihtimalle güneş ışınları olacaktır. Bunun için ise güneş kremi kullanıyor olabilirsiniz. Güneş kremi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. İlk olarak kimyasal güneş kremlerinden uzak durmanız gerekiyor. Bunun yerine çinko oksit bazlı güneş kremi kullanabilirsiniz. Bunun oluşturduğu engel, bebeği az rahatsız olma veya kimyasal alma riskiyle UV ışınlarından koruyacaktır. Bu tür güneş kremlerini de ilk 6 ay boyunca kullanmak yerine doğrudan güneş ışığından uzak tutarak ve kıyafetlerle bunu sağlayabilirsiniz.

  • Kokulu Duş Jeli

Duş almak bebeklerin hassas ciltlerinde rahatsızlık yaratabilir. Bunun için aileler bebeklerini fazla keselememeli ve yumuşak temizleyiciler kullanmalıdır. Aynı zamanda kullanılan duş jellerinde sentetik kokular, paraben veya rahatsız edici sülfat bulunmamalı. 

  • Bebek Pudrası

Bebek pudrası bebek yetiştirmekte en çok yardımcı olan ürün gibi gözüküyor olabilir ama bebek pudralarına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Bebeğin ciğerlerini rahatsız edip soluma problemleri oluşturmaya neden olma potansiyeli yüzünden bebek pudrası veya diğer pudraların pişikte kullanılması önerilmez. Bebek bezi bölgelerine de pudra koymaktan kaçının.

  • Köpüklü Banyo

Duş jelinde söz ettiğimiz gibi bebeklerin cildi oldukça hassastır. Köpüklü banyo bebeğinizin banyo yaparken eğlenmesini sağlıyor olabilir ve sizin bebeğinizi daha rahat yıkamanızı sağlıyor olabilir ama unutmayın ki köpüklü banyo bebeğinizin cildini kurutacak, kaşınmasına sebep olacak, doğal hidtratörlerden arındıracak bir yıkanma türüdür. 

  • Yetişkin Cilt Bakım Ürünleri

Yetişkinler için çıkmış nemlendiriciler genelde koku ve parfümlerle doludur. Bu da bebeğinizde alerjiye ve egzamaya neden olabilir. Bunun için bebeğiniz için bebeklere özel ürünleri almalısınız.

  • Losyonlar

Losyon yerine bebeğinizin reaksiyon gösterme ihtimalinin daha düşük olduğu kremleri tercih etmenizi öneririz.

  • Esansiyel Yağ

Yetişkinler arasında yaygın olsa da bunlar da aşırı parfüm bulunabilir ve bebeğinizin hassas cildine zarar verebilir. Bebeğin hassas cildine uygun formüle edilmiş ürünleri araştırın.

  • Kokulu Deterjan

Deterjanlar genellikle hassas ciltler için üretilir bu konuda dikkat etmeniz gereken şey ise kokusuz ve boyasız deterjanlar olması.

  • Kokulu Bez Pişiği Kremleri

Sentetik kokuları olmayan kremleri bulun. Zink oksit ve petrolyum bez kremi için kullanılabilir güvenli malzemelerdendir.