Bebeklerin Günlük Bakım Çantasında Bulunması Gerekenler

İster bebeğinizi ilk kez kreşe götüren yeni bir anne olun, ister hafta sonunu evden uzakta bebeğinizle geçireceğiniz bir anne olun, bu durumlardan evden çıkmak zor olabilir. Çünkü sizin ve bebeğinizin iyi bir gün geçirmesi için pek çok şeyi yanınıza aldığınızdan emin olmasınız. Bebekler için günlük bakım çantasında bulunması gerekenler listesini takip ettiğinizde kendinizi daha güvende hissedeceksiniz.


İki Çanta Kuralı


Kreş için bavul hazırlamanın en iyi yolu iki çantaya sahip olmaktır. Bir çantada çocuk bezi, mendil, giysi ve yatak takımı gibi ekstralarla birlikte kreşte kalacak ve gerektiğinde yenilenebilecek olan çanta. Diğer çanta ise bebeğinizle birlikte olduğunuz sürece yanınızdan ayırmamanız gereken çanta.

Svellä® Emzirme Yastığı ile konforlu bir emzirme deneyimi!

Bebeklerin günlük bakım çantasında başlıca bulunması gerekenler;

1) Mendiller

2) Emzikler

3) Oyuncaklar

4) Önlükler

 5) Şişeler, biberon ve yiyecekler (gerekirse)

6) Çocuk bezi

7) Yedek emzik

 8) Yatak takımı

9) Ekstra giysi ve önlükler

10) Güneş kremi ve güneş şapkası

Çocuk bezi: Kreş çantanızda, her haftanın başında çantaya kreşte kalması için çocuk bezi eklemeyi unutmayın. Bebeğinizin kaç tane beze ihtiyacı olacağından emin değilseniz, çantaya haftalık 8 ila 10 tane koyabilirsiniz. Ardından, her ihtimale karşı günlük çantanıza birkaç ekstra bebek bezi koyun.

Mendil: Haftalık kreş çantanıza dolu bir mendil kutusu koymayı unutmayın. Günlük bebek bezi çantasına ise daha küçük bir paket ekleyebilirsiniz. Ayrıca günlük bebek bezi çantanızın dış cebinde bir not defteri ve kalem bulundurmanız veya yenilenmesi gereken malzemeleri not etmek için telefonunuzda bir kontrol listesi tutmanız size yardımcı olacaktır. Her akşam bir sonraki gün için bavul hazırlarken bu listeyi gözden geçirmeyi alışkanlık haline getirin.

Bebek bezi döküntü kremi veya merhem: Ebeveynlerin bu konuda farklı tercihleri vardır. Bazı insanlar, kreşin herhangi bir ilaç kullanmasını istemez, bazıları ise ister. Yeni bir krem veya herhangi bir kremi ne sıklıkta göndermeniz gerektiği konusunda kendi takdirinizi kullanın.

Emzik: Bebeğiniz emziği olmayı seviyorsa, yanınıza ekstra emzik almak isteyebilirsiniz. Emzikler, kolayca kaybolabilir ve çocuğunuzun emziksiz kalasını istemezsiniz. Haftalık kreş çantanıza da acil durumlar için bir tane daha koyun.

Çarşaflar ve battaniyeler: Bebeğinizin kreşte uyumasından endişe ediyorsanız, kreş çantasına paketlediğiniz çarşaflarda sizin kokunuz olduğundan emin olun. Bebekler, ebeveynin kokusu tanıyabilir ve bebeğinizin daha kolay sakinleşmesine yardımcı olur.

Sevimli bir oyuncak veya doldurulmuş bir hayvan. Bebeğinizin favori bir oyuncağı varsa, bu oyuncağı her gün yanınızdaki çantaya almak akıllıca olabilir. Bebeğinizin uyuması gerekiyorsa veya özellikle telaşlıysa, kullanışlı olacaktır.

Ekstra kıyafetler: Bu ekstralar kreşte kalan çantanızda saklanabilir. Bakıcılar eve kirli giysiler göndermek için plastik torbalar kullanabilirler. Kreşe gönderdiğiniz bazı şeyler kaybolur veya mahvolur. Bebeğiniz, kreşlerde sanat ve el sanatları ve hatta yemekle oynamayı da içeren etkinlikler için oradadır. Böylece kıyafetlerde lekeler oluşacaktır. Bu nedenle, kreşe kolayca değiştirilemeyecek herhangi bir şey göndermekten kaçının.

Önlükler: Sadece kreş için ayrı bir önlük satın almayı düşünün. Hem salya akması için küçük önlükleri (özellikle bebeğiniz diş çıkarıyorsa) hem de yemek zamanları için daha büyük önlükleri kreş çantasına ekleyin. Kirli önlükleri eve taşımayı çok daha kolay hale getirmek için onları etiketli plastik torbalara koyun. Her beden önlüğünden dört veya beş adet çantaya eklemek yeterli olacaktır.